Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Федерація роботодавців закликала Уряд не підвищувати тарифи на електроенергію

Підвищення тарифів на передачу електроенергії збільшить вартість електричної енергії для промисловості і населення та призведе до скорочення виробництва та зростання безробіття в країні.

Про це йдеться у зверненні Федерації роботодавців України до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

У ФРУ зазначили, що не підтримують зростання тарифів на передачу, диспетчерське управління та розподіл електроенергії, яке ініціює Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, оскільки таке підвищення тарифів збільшить ціну електроенергії для промисловості і викличе у підприємств негативну реакцію.

"За даними Державної служби статистики України у травні 2020 індекс промислової продукції становить 88,3 % порівняно з травнем 2019 року. У січні–травні 2020 року порівняно із січнем–травнем 2019 року індекс промислової продукції становив 91,3 %, у т.ч. у добувній промисловості та розробленні кар’єрів – 93,4 %, переробній – 90,0 %.
Рівень безробіття у І кварталі 2020 року серед робочої сили віком 15 років і старше становив 8,5%, а серед осіб у віці 15–70 років – 8,6%.

За результатами дослідження, яке було проведено Федерацією роботодавців України у квітні 2020 року шляхом опитування компаній - членів Федерації під час карантину, викликаного COVID-19, нами встановлено, що 24 % опитаних не працювали і 40 % - працювали частково. 11 % опитаних були змушені звільняти працівників. Близько 90 % респондентів оцінили рівень зниження доходів/продажів бізнесу внаслідок негативного впливу пандемії як: «високий (зниження більше ніж на 50%)» – у 53 % або «середній (зниження від 20 до 50%)» - у 38 %.
Зростання тарифів на передачу, диспетчерське управління та розподіл електроенергії, навіть у 2 рази, замість попередніх 4-х, як це пропонує НКРЕКП, стане додатковим негативним чинником для втрати конкурентоздатності промислової продукції українських виробників як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках.

Зниження конкурентоздатності української продукції приведе до скорочення виробництва, і, як наслідок, до зростання рівня безробіття в Україні", - наголошується в зверненні.

За оцінками Федерації роботодавців, негативний ефект від підвищення тарифів в подальшому відчує не лише промисловість, а й інші галузі економіки та звичайні громадяни країни.

3 метою врегулювання зазначеного питання та знаходження компромісу між інтересами усіх учасників ринку електроенергії та збереження промисловості України, ФРУ закликає терміново провести нараду за участі Федерації та галузевих представників.