Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Федерація просить Генерального прокурора України взяти під особистий контроль ситуацію з «Аурум Груп»

ФРУ звернулася до Генерального прокурора України з проханням перевірити правомірність відкриття кримінального провадження та взяти під особистий контроль хід досудового розслідування щодо Групи компаній Aurum Group.

Як відомо, 26 лютого 2019 р. до криворізького ТОВ «Дизельний завод», що входить до складу «Аурум Груп», прибули з обшуком слідчі Головного слідчого управління ДФС України.

Згідно відповідної ухвали суду, якою було дозволено обшук, «Дизельний завод», по-перше, вів діяльність з двома підприємствами з ознаками фіктивності. Але насправді перше підприємство багато років має виробничі потужності на десятки тисяч квадратних метрів, а друге, основні фонди якого становлять 350 млн грн., – вже 15 років легально працює на ринку. По-друге, «Дизельний завод» протягом 2018-2019 рр. начебто замість випуску нової продукції здійснював ремонт старої. Це при тому, що підприємство за досить короткий строк стало одним з провідних виробників вантажних вагонів в Україні.

Лише за останні 3 роки підприємства «Аурум Груп» придбали нові вантажні вагони і інвестували таким чином в економіку України понад 250 млн грн., сплатили податків та зборів на суму понад 13 млн грн. Більше того, під час III Міжнародної виставки Rail Expo «Дизельний завод» визнано проектом 2019 року, який мав найбільший вплив на залізничну галузь України.

На цьому тлі в ФРУ вважають, що обшуки в «Аурум Груп» мають на меті не встановлення об'єктивної істини та захист інтересів держави, а лише здійснення систематичного тиску на бізнес з боку правоохоронців, що суперечить заявам влади про викорінення таких явищ. Тож прийшов час підкріпити гасла реальними справами.