Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Федерація продовжує брати активну участь у засіданнях Уряду

Сьогодні Уряд прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».

Вона передбачає
  1. Надання можливості компенсації вартості техніки та обладнання, придбаної у жовтні – листопаді 2019 року за рахунок коштів державного бюджету 2020 року на загальну суму 563 128 тис грн.
  2. Зміну способу формування оновленого переліку вітчизняної сільськогосподарської техніки, вартість якої частково компенсується з державного бюджету 2020. Тепер його формуватиме безпосередньо Мінекономіки.

З урахуванням пропозицій роботодавців прийнято постанову «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Основних напрямів реалізації державної політики у сфері зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць на період до 2022 року».

Також Кабмін підтримав нашу пропозицію щодо необхідності посилення державного регулювання та забезпечення чесної конкуренції на ринку палива.

Адже станом на кінець 2019 року обсяг реалізації палива через нелегальні заправки перевищував 1,5 млн. тон на рік. Тіньовий ринок становив 30-50% в залежності від регіону, і цей відсоток стрімко зростав.

Такого масштабу нелегального ринку палива немає в жодної з країн ЄС чи найближчих наших сусідів.

Нелегальні АЗС розміщуються і експлуатуються без належного оформлення землекористування, без дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки; реалізують паливо без застосування РРО.

На даний час на мапі нелегальних пунктів продажу позначено 1045 незаконних місць розташування таких пунктів. Втрати держбюджету розрахунково складають 394,4 млн. грн, необлікованої готівки – 2,4 млрд. грн. І це тільки в цьому секторі.

Тож з урахуванням нашої пропозиції має бути доопрацьований Проект постанови КМУ „Про внесення змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки".

Водночас вітаємо позитивні зміни, що несе ця Постанова.

Зокрема, близько 80% видів робіт, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, на які видавались дозволи, переведено на декларативний принцип. При цьому, Держпраці контролюватиме таких суб'єктів за допомогою заходів державного нагляду (контролю) 1 раз на 2 роки планово, та позапланово у разі наявності певних підстав, визначених законом.

Це значне послаблення для бізнесу, оскільки видачі дозволу передувало отримання позитивного висновку експертно-технічного центру, у т.ч. підпорядкованого Держпраці. Основні нарікання бізнесу полягали саме у складній процедурі отримання такого висновку, визначення ціни за послугу такої оцінки на рівні постанови, нижче якої послуга не надавалась, наявність корумпованої схеми отримання висновку, відсутність відповідальності експерта за неналежну (неякісну) оцінку, що призводило до настання тяжких наслідків.

А ще сьогодні прийнято Постанову, якою визначаються критерії періодичності здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, праці, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснення державного гірничого нагляду.

Попередньо проект постанови було розглянуто на засіданні Урядового комітету з пропозиціями СПО роботодавців та Узгоджувальній нараді в Мінекономіки.

Зокрема враховано нашу пропозицію про збільшення у 1,5 рази частоти проведення планових перевірок для суб'єктів, у яких не виявлено порушень вимог законодавства та/або проведено аудит охорони праці, за результатами планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю).

Це – мотивація для доброчесного суб'єкта господарювання, який не допускає порушень законодавства, вкладає кошти в системи управління ризиками, проводить аудит з питань охорони праці певним чином убезпечити себе від частих відвідувань інспекторів праці.

Вирішили продовжити спільну з Мінекономіки і Держпраці роботу щодо встановлення більш об'єктивної диференціації суб'єктів господарювання за ступенями ризику у рамках відповідної робочої групи.