Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Федерація і Рада бізнес-омбудсмена об’єднують зусилля для захисту законних прав та інтересів українського бізнесу

У Федерації роботодавців України відбулася робоча зустріч з Бізнес-омбудсменом Романом Ващуком та заступником Бізнес-омбудсмена Тетяною Короткою.

Обговорювали найболючіші питання захисту прав та інтересів вітчизняних роботодавців під час війни. Наші підприємства наразі працюють на оборону, попри великі складнощі, зберігають робочі місця, здійснюють релокацію виробництв.

Тому дуже важливо забезпечити їм умови для діяльності, інакше кажучи, продовжувати формування сприятливого бізнес-клімату навіть в умовах російської агресії проти України.

А проблем тут вже накопичилося вже через край, зазначив Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник. Наприклад, наразі дуже гостро стоїть питання з блокуванням податкових накладних, яке може призвести до зупинки виробничих процесів, а тому його необхідно швидко вирішувати.

Ще одна проблема – тиск на бізнес з боку контролюючи та правоохоронних органів, які після декількох місяців відносної тиші, повернулися, за виразом Романа Ващука, до стану, що існував до 24 лютого 2022 р.

Дійсно, як свідчать звернення підприємств до ФРУ, нерідко замість того, аби провести об’єктивне та неупереджене розслідування, правоохоронці вдаються до тиску на підприємства та, по суті, заважають, роботодавцям виконувати свій обов’язок.

Під час зустрічі було розглянуто декілька кейсів підприємств, над якими виникла загроза зупинки виробництва саме внаслідок незрозумілих дій органів досудового розслідування.

До того ж під час війни виникла проблема у роботодавців, чиї підприємства опинилися на тимчасово окупованій території та захоплені окупантами.

Як зазначив Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов, Федерація неодноразово зверталася до органів влади з вимогою сформувати алгоритм дій та створити правовий статус для таких роботодавців, аби потім не бути під підозрою у колаборанстві.

Сформувати такий алгоритм дуже важливо і для того, аби зафіксувати випадки пошкоджень і руйнувань підприємств на тимчасово окупованій території, аби потім відшкодувати збитки. Але, на жаль, поки що жодної реакції.

Дуже багато уваги було також приділено проблемам відновлення й розвитку вітчизняної промисловості. Зокрема, йшлося про:
  - удосконалення механізму держзакупівель;
  - підтримку вітчизняного виробника, у тому числі за рахунок приватизації непрацюючих держпідприємств, на яких розміщено релоковані потужності;
  - зростання питомої ваги власної продукції в оборонпромі;
  - підтримку вітчизняного експорту за рахунок вдосконалення кредитної політики.

З цих та інших питань знайшли з Радою бізнес-омбудсмена повне порозуміння, а тому домовилися об’єднати зусилля.

2

3

4

5

6