Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

«Досить фарбувати фасади, коли будівля тріщить по швах». Роботодавці розробили План антикризових дій

Учора відбулося перше у цьому році засідання Президії Ради ФРУ. Керівники відомих холдингів та підприємств, лідери наших регіональних та галузевих об'єднань говорили про те, що падіння промислового виробництва в Україні набуло системного характеру і промисловість переживає кризу.

Українські виробники через зміцнення гривні з одного боку опинилися під тиском здешевлення імпорту, з іншого - втрачають доходи при експорті.

Трудова міграція та брак кваліфікованих кадрів дедалі важче позначаються на роботі українських виробників.

Багато законодавчих ініціатив, що народжуються та приймаються у «турборежимі», викликають у представників бізнесу велике занепокоєння, адже вони розуміють, що це – кроки на стрімкому шляху до економічної прірви.

На переконання членів Президії ФРУ, ситуація набуває загрозливого для всієї економіки України характеру та вимагає негайних дій. І їх рушійною силою вкотре мають стати роботодавці.

«На засіданні Президії Ради ФРУ ми підвели підсумки за рік. І вони виявилися невтішними», - зазначив Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник.

«На жаль, з обранням нового Президента, нового Уряду, нового Парламенту, наші надії на кардинальні позитивні зміни в 2019 році не виправдались. Але давайте ще раз надамо їм шанс та можливість скористатися досвідом та пропозиціями представників реальної економіки.

Адже пригнічує факт того, що, як виявилося, Уряд не має розуміння, що робити в кризовій для країни ситуації.

Ми поставили свій діагноз і він невтішний: система взаємовідносин з Урядом показала, що наші пропозиції, в основному, або йдуть «у стіл», або «заговорюються», або ще гірше - приймаються діаметрально протилежні рішення, підтримка імпорту тощо.

Досить фарбувати фасади, коли будівля тріщить по швах.

Ми розробили План антикризових дій. Вважаємо, що має бути створений відповідний штаб, який очолить Прем'єр і до якого, крім бізнесу, увійдуть представники ключових міністерств, держмонополій, НБУ.

Від ФРУ ми готові делегувати до його економічного сектору досвідчених фахівців. Штаб повинен проводити щотижневі засідання, на яких будуть прийматися чіткі рішення, напрацьовуватиметься план дій.

Серед ключових пунктів Плану антикризових дій роботодавців:

- Забезпечення підтримки курсу гривні на рівні, передбаченому Державним бюджетом України для забезпечення його прогнозованості.

- Зниження облікової ставки Національного банку України до рівня, що буде наближений до рівня інфляції.

- Здійснення закупівель продукції машинобудування шляхом публічних закупівель, виключно за умови досягнення встановленого рівня локалізації виробництва в Україні тощо.

- Зниження на 3 роки ставки ПДВ до рівня 7% на нове виробниче обладнання, яке виробляється і реалізується на території України та, яке ввозиться на митну територію України для власних виробничих потреб підприємств.

- Забезпечення повноцінного функціонування Експортно-кредитного агентства та передбачення фінансування програмної підтримки експорту тощо.

«Найближчим часом ми надамо свій План антикризових дій Уряду. Сподіваємося, що нас почують. Адже, можливо, це останній шанс для них, для нас, та для країни» - сказав Дмитро Олійник.