Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Дмитро Олійник про реальні кроки, необхідні для широкомасшабної експансії вітчизняних товарів, робіт і послуг на зовнішні ринки

Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник:

"Спілкувався сьогодні з журналістами з нагоди 5 річниці прийняття Закону України "Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту" відповідно до якого було створено ПрАТ "Експортно-кредитне агентство".

20 грудня виповнюється 5 років як законодавці прийняли цей Закон.

Там вказано три послуги, які нам, експортерам, надзвичайно важливі.

Це послуга страхування, гарантування і послуга компенсації кредитів.

На жаль, гарантування по кредитам не діє, компенсація кредитів як послуга теж не надається.

На жаль, що стосується страхування експортних контрактів, за 5 років – їх всього 7.

Звичайно, нас як бізнес це не може влаштовувати. Тому сьогодні ми звернулися офіційним листом до пані Юлії Свириденко, яка сьогодні є Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економіки і це її зона відповідальності.

У нас є пропозиції, що має зробити Міністр економіки, що має зробити Верховна Рада України і що має зробити Національний банк України задля того, щоб ми все таки зробили цю широкомасштабну експортну експансію.

DN i mapa EKA 2

Тому що ми як виробники виготовляємо конкурентну продукцію, але працюємо не в конкурентному полі на зовнішніх ринках. З точки зору ціни кредитів, з точки зору того, як агресивно просувають продукцію на зовнішніх ринках наші конкуренти. І ми дуже розраховуємо, що Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки нас почує і почне діяти швидко та ефективно.

Дійсно, ми вже неодноразово зверталися до Міністерства економіки, щоб відбувся аудит діяльності ЕКА, була надана оцінка роботи Наглядової раді та правлінню ЕКА, було визначено пріоритети і KPI керівників Агентства.

Маю надію, що новий Міністр економіки такий Аудит найближчим часом проведе.

І щоб ця невдала 5-річна історія закінчилась реальним перезавантаженням Агентства.

Міністр економіки це озвучувала в залі ВРУ під час свого призначення на посаду і я думаю, що цю обіцянку вона виконає.

ТОП причин, чому ЕКА досі не виконує своє призначення:

Перша – законодавець назвав, що можливе кредитування та компенсація кредитів, але повноважень в ЕКА немає. Тому мають відбутися законодавчі зміни.

Друга – якість роботи керівництва ЕКА. Технологічні карти, взаємовідносини з банками, з клієнтами, оперативність укладення договорів. І та якість страхування, яка могла б бути, на жаль, не була забезпечена. Маю надію, що Міністерство економіки зробить кроки по перезавантаженню Агентства і прийме відповідні кадрові рішення.

Третя – з нашої точки зору Міністерство економіки має ініціювати зміни до 351 постанови Національного банку.

Оскільки Міністр економіки сьогодні є першим віце-прем’єр-міністром і очолює урядовий комітет, сьогодні у неї є усі інструменти, щоб бути драйвером розвитку промисловості, драйвером розвитку економіки і розвитку експорту. Маємо надію, що пані Юлія Свириденко проявить ініціативу і почує бізнес, почує експортерів і зробить реальні кроки задля широкомасшабної експансії товарів, робіт і послуг українського походження на зовнішні ринки".

 DN i mapa EKA 1