Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Для України важливо йти шляхом економіки інноваційного розвитку

Федерація роботодавців продовжує серію зустрічей з кандидатами у Президенти України задля підтримки Маніфесту роботодавців - конкретного плану прискореного економічного розвитку України. Минулої суботи під час діалогу «Україна: світові виклики, глобальні зміни» ключові положення документу було презентовано кандидату на пост Президента Юлії Тимошенко, лідеру партії «Батьківщина».
"Ми знаємо, як створити в країні добробут для всіх, оскільки в основі Маніфесту - конкретний план прискореного економічного зростання, написаний самими підприємцями. Важлива складова документу - пакет законопроектів, які дозволять швидкими темпами розвивати економіку, створювати нові робочі місця, зупинити масовий від'їзд українців, збільшити частку переробної промисловості у ВВП", - сказав Голова Ради ФРУ. Загалом, за словами Дмитра Олійника, реалізація кожного із пунктів Маніфесту дозволить додати нашій економіці не менше одного відсоткового пункту зростання.
Положення Маніфесту буквально вистраждані нашим бізнесом – найактивнішою частиною громадянського суспільства, нагадав Президент УСПП, Голова ООРУ Анатолій Кінах. «У нас немає часу на експерименти. Але у нас є висококласні фахівці, які у діалозі бізнес-влада здатні сформулювати програму дій. Треба пам'ятати, що прискорена індустріалізація – це головна інвестиція у розвиток країни», - підкреслив він.
Юлія Тимошенко відзначила, що для неї честь бути сьогодні присутньою в оточенні людей, які працюють в реальному секторі, а тому не лише розуміються на проблемах економіки, а й готові запропонувати шляхи їх розв'язання. "Цілком згодна з тими діагнозами нашій економіці, які поставлені в цій залі. І зараз головне - спільна робота по створенню економіки інноваційного розвитку", - сказала вона.
Отже дискусія тривала навколо ключових завдань Маніфесту - зупинення масового відпливу робочої сили та зменшення обсягів трудової міграції, виведення української продукції на конкурентний рівень, створення 2 млн нових робочих місць в високопродуктивному секторі економіки, підвищення темпів зростання економіки на рівні не менше 7%, підтримка законопроекту «Купуй українське», роботи Експортно-кредитного агентства тощо. Під час дискусії члени Федерації ставили питання про необхідність якнайшвидше розпочати фінансування програм «Український комбайн», «Український локомотив» та розбудови сучасної інфраструктури, модернізацію системи професійно-технічної та вищої освіти та науки, просування туристичного потенціалу України, реформування системи охорони здоров'я та створення ринку землі.
Завершилося зустріч підписанням Юлією Тимошенко Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво з Федерацією роботодавців України та ООРУ. В основі Меморандуму - 12 пунктів Маніфесту роботодавців.
Нагадаємо: після презентації Маніфесту на початку лютого триває його обговорення як бізнес-середовищі, так і за участю політиків – кандидатів в Президенти України. Раніше ФРУ підписало Меморандум з кандидатами в Президенти України Анатолієм Гриценком, лідером партії «Громадянська позиція», та Андрієм Садовим, лідером партії «Самопоміч».