Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Держава має створювати економічні важелі, які стимулюватимуть український бізнес. Круглий стіл за участі Голови ВРУ та Федерації

Під час перебування на львівському «Електроні» Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, народні депутати та представники місцевої влади взяли участь у круглому столі з представниками Федерації на тему «Промисловість як драйвер зростання економіки та створення нових робочих місць».

Головною темою діалогу стали захист власного ринку, розвиток промисловості, нові робочі місця для українців та пріоритетні для цього законодавчі ініціативи.

Модератор круглого столу - генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов зазначив, що результати розрахунку Індексу впевненості бізнесу, який регулярно визначає ФРУ за підтримки МОП, DANIDA та Конфедерації промисловості Данії, у першому півріччі 2021 р. показали, що бізнес не відчуває впевненості у можливості розвитку, збереженні наявних та створенні нових робочих місць.

Загальний Індекс впевненості бізнесу у І півріччі 2021 року становив «- 0,39». Індекс впевненості бізнесу серед експортерів склав «- 0,66», а по компаніях, які не реалізують продукцію на експорт, – «- 0,55».

Щоб змінити ситуацію, вважають виробничники, потрібно прийняти у Верховній Раді низку законодавчих актів. Зокрема, закон «Про локалізацію виробництва», внести зміни до Податкового та Митного кодексів щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту, створити законодавчу та нормативну базу для диверсифікації українською продукції у бік вищого рівня обробки та доданої вартості, нарощення обсягів експорту через зняття бар’єрів та ефективну роботу ЕКА.

В умовах великої кількості викликів, що стоять перед світом, зокрема пандемії COVID-19, важливо підтримувати вітчизняний бізнес. Так, як це зараз роблять всі розвинуті країни.

Нагадаємо, після огляду виробничих цехів заводу «Електронмаш» концерну «Електрон» Федерація роботодавців України передала Голові Верховної Ради Дмитру Разумкову 150 тисяч підписів на підтримку законопроекту «Про локалізацію виробництва», зібрані на чотирьох тисячах українських підприємств різних галузей економіки.

Роботодавці наголосили на важливості для вітчизняної машинобудівної промисловості законопроекту про локалізацію як нового інструменту стимулювання розвитку виробництва та детальніше зупинилися на проблематиці системи публічних закупівель в Україні.

Адже запровадження обов’язкової локалізації на рівні 10—40% дасть дуже позитивні результати: ВВП зросте на 3,9%, податкові надходження до бюджету — на 8,3%, зростання продукції переробної промисловості становитиме 10,7%, буде збережено 200 тисяч робочих місць та створено до 60 тисяч нових.

Законопроект «Про локалізацію виробництва» — це не преференції для українськіх виробників. Це вирівнювання умов конкурентоспроможності на українському ринку для всіх його учасників, переконані промисловці.

Голова парламенту розповів про законопроекти, які були ухвалені на підтримку економіки, серед яких законопроект про індустріальні парки. Щодо питання локалізації, Голова Парламенту сказав, що особисто підтримує цю ініціативу та обов'язково донесе позицію роботодавців та трудових колективів з цього питання до Президента та Прем’єр-Міністра України: «Коли законопроект потрапить до зали Верховної Ради, я не лише проголосую, але й скажу слова «прошу підтримати і проголосувати», - підкреслив він.

Учасники круглого столу окреслили законодавчі пріоритети промисловців, детально обговорили законопроекти, які стосуються стимулювання розвитку електротранспорту, оборонної промисловості, стимулювання експорту, перегляд економічної частини Угоди про Асоціпацію тощо.

Учасники дискусії також категорично висловилися щодо низки законопроектів, які Федерація роботодавців України не підтримує. Зокрема, йшлося про так званий «ресурсний» законопроект Мінфіну, законопроекти про промислове забруднення та екологічний контроль, зміни у накопичувальній професійній пенсійній системі, особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності.

Дмитро Разумков зазначив: влада повинна докладати максимальних зусиль, щоб підтримати українську промисловість.

«Сподіваюся, що ми зможемо рухатися далі, робити так, щоб українська промисловість відроджувалася. Те, що залежатиме від Верховної Ради, ми все робитимемо. Лише спільно ми можемо зробити так, щоб у нашій державі відроджувалася промисловість, створювалися нові робочі місця, а це податки, це розвиток країни, це те, на що повинні бути спрямовані наші з вами зусилля», - сказав Голова ВРУ.

Для подальшого розвитку та втілення євроінтеграційних амбіцій українська держава має будувати економічний націоналізм. «На фоні ковіду і тих викликів, які стоять перед усіма країнами Європи, маємо концентрувати увагу в першу чергу на своєму бізнесі. Це робочі місця, податки, можливість розвивати країну», — зазначив Дмитро Разумков.

 

Фотогалерея