Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Держава має компенсувати придбання техніки, механізмів та обладнання для зрошувального землеробства виключно вітчизняного виробництва

Держава має компенсувати придбання техніки, механізмів та обладнання для зрошувального землеробства виключно вітчизняного виробництва - у Мінагрополітики підтримали позицію ФРУ та УАМ.

7 червня за участі Міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка та першого заступника міністра Тараса Висоцького відбулось повторне онлайн обговорення проекту «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі».

Захід було організовано Міністерство аграрної політики та продовольства України як реагування на звернення Федерації роботодавців України та Асоціації Украгромаш.

У листах зазначалось про наявність ризиків у запропонованій редакції документу, зокрема щодо неефективного розподілу асигнованих бюджетних коштів в частині їх спрямування на часткову компенсацію вартості імпортної зрошувальної техніки. А це справлятиме негативний вплив на розвиток вітчизняного промислового сектору.

Засоби для використання у зрошувальному землеробстві, що випускають українські виробники не поступаються імпортним аналогам, мають ряд технічних та інших переваг, нижчі ціни, представлені на ринку широкою лінійкою і різноманітним рядом.

За даними Мінекономіки перелік засобів для зрошувального землеробства, що випускається в Україні, включає:

  • 302 марки дощувальних машин,
  • 186 марок і комплектуючих систем крапельного зрошення,
  • 56 марок насосного устаткування сільгосппризначення.

На розгляд Міністра агрополітики було винесено ряд пропозицій, в т.ч.:

  • передбачити компенсацію витрат виключно на техніку, механізми та обладнання для зрошувального землеробства вітчизняного виробництва;
  • доповнити в частині критеріїв, яким мають відповідати техніка, механізми і обладнання, із яких формуватиметься перелік, затверджуваний Мінагрополітики, та механізму подачі заявок на включення до переліку та/чи підтвердження відповідності і зазначення офіційного ресурсу для розміщення переліку з метою публічного доступу;
  • розширити форми (умови) придбання засобів для зрошення, за яких сільгоспвиробник може претендувати на компенсацію витрат.

До обговорення долучилися експерти від профільних асоціацій та представників бізнесу. Вдячні за висловлену позицію: Громадська спілка «Асоціація Меліоратор», Українська корпорація «Укрвинпром».

В ході обговорення склався конструктивний діалог, що привів до виваженого рішення, направленого на отримання позитивного ефекту для росту економіки країни - подати до ЦОВВ проект Порядку, який міститиме норму компенсації виключно для зрошувальної техніки вітчизняного виробництва.

Дякуємо Міністру Роману Лещенку за державницьку позицію.