Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Бізнес зможе фінансувати офіційні закордонні представництва

Для багатьох компаній належне функціонування представництва за кордоном – питання можливості експорту на відповідний ринок

29 вересня 2022 року Національний банк України прийняв постанову, яка врахувала пропозиції Федерації стосовно скасування частини обмежень у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відучора українські компанії отримали можливості фінансування власних представництв за кордоном.

Змінами до постанови Правління НБУ № 18 передбачено надання можливості підприємствам переказувати кошти на рахунки їхніх підрозділів та філій за кордоном за дотримання низки умов:

  • перекази дозволені лише для утримання відповідних філій чи підрозділів;
  • щомісячний обсяг переказів не має перевищувати четвертої частини від загальної суми коштів, яку бізнес переказав у 2021 році за кордон для утримання його підрозділів;
  • перекази мають здійснюватися за рахунок наявної в бізнесу власної іноземної валюти.

Питання розблокування фінансування офіційних представництв українських компаній за кордоном ініціювалося роботодавцями практично від початку збройної агресії російської федерації проти України під час зустрічей учасників ФРУ з урядовцями.

Для багатьох компаній належне функціонування представництва за кордоном – питання можливості експорту на відповідний ринок.

Насамперед, це актуального для виробників високотехнологічних товарів, зокрема у фармацевтичній галузі. Це і можливість розширення присутності на ринку і підтримка державної реєстрації лікарських засобів, багато інших питань просування української продукції.

Разом з тим, залишаються невирішеними ініційовані ФРУ питання оплати участі компаній у закордонних виставках, оплати маркетингових послуг з просування всесвітньо відомих українських брендів на найбільших і найперспективніших ринках.

Так, український бренд Nemiroff здійснює 45% експорту горілки з України. Після початку збройної агресії російської федерації проти України з’явилися можливості збільшення частки на ринках Європи і Америки, в тому числі за рахунок часток країни-агресора. Проте можливості просування продукції навіть за рахунок власної стабільної валютної виручки залишаються заблокованими.

Сподіваємося, що наближення перемоги і поступове відновлення економіки дозволить поступово скасувати більшість обмежень, які сьогодні стримують потенціал зростання експорту.

Нагадаємо, про нагальність вирішення питання фінансування представництв закордоном, оплати участі у виставках, покращення підтримки і логістики експорту ФРУ наголосила під час зустрічі бізнесу з Прем’єр-міністром України 8 вересня 2022 року.