Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Адміністративна рада Міжнародного бюро праці схвалила Резолюцію щодо агресії російської федерації проти України

Сьогодні Адміністративна Рада Міжнародного бюро праці схвалила Резолюцію щодо агресії російської федерації проти України.

Резолюція враховує положення  резолюцій Генеральної Асамблеї «Агресія проти України» від  2 березня 2022 року та Ради ООН з прав людини від  4 березня 2022 року про ситуацію з правами людини в Україні внаслідок агресії російської федерації

Адміністративна Рада МБП відзначила руйнівний вплив та трагічні наслідки агресії на безпеку та засоби до існування роботодавців, працівників та їхніх сімей в Україні, а також щодо довгострокового негативного впливу на ринок праці та економіку України, спроможність роботодавців в Україні забезпечувати гідну працю та стабільність своїх підприємств, оцінивши значні волонтерські зусилля роботодавців в Україні.

Рада висловила непохитну підтримку тристоронніх партнерів в Україні – роботодавців, працівників та уряду.

Вищий виконавчий орган МОП  закликав Міжнародне бюро праці:

  • приєднатися до решти системи Організації Об’єднаних Націй у наданні всієї можливої допомоги в рамках компетенції МБП тристороннім партнерам;
  • тимчасово призупинити технічне співробітництво або допомогу МБП російській федерації, розглянути варіанти переміщення регіонального офісу Бюро за межі цієї країни;
  • призупинити запрошення російської федерації для участі в усіх технічних нарадах та зустрічах експертів, конференціях та семінарах, проведення яких координується Адміністративною Радою.

Результати виконання цих рішень будуть розглянуті на наступній сесії Адміністративної Ради Міжнародного бюро праці у червні 2022 року.

Нагадаємо, 3 березня український Уряд, представники роботодавців та профспілок звернулися до Міжнародної організації праці з вимогою виключити російську федерацію і білорусь з переліку країн-членів організації.

Українські соціальні партнери наголосили, що з моменту вторгнення в Україну і початку повномасштабної війни, рф порушила фундаментальні принципи Міжнародної організації праці та Статут Організації об’єднаних націй (ООН).