Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Примноження трудового потенціалу – головний шлях реінтеграції Донбасу

Федерація роботодавців України провела у Слов'яньску стратегічну сесію роботодавців та влади Донеччини «Бізнес і влада. Від декларацій до партнерства», у ній взяли участь представники понад 70 підприємств та місцевих органів влади. Як підкреслив у вступному слові Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов, ця зустріч – тільки початок плідної і конкретної роботи в регіоні, яка має на меті три завдання. Перше – посилити роль ФРУ та роботодавців у цьому вкрай специфічному внаслідок неоголошеної війни регіоні. Друге – виявити проблемні питання, що турбують як бізнес Донеччини загалом, так і окремо узятих суб'єктів господарювання. Третє – відпрацювати шляхи розв'язання таких проблем, аби вливати на владу як області, так і держави.

Що і казати, наслідки бойових дій та обстрілів, що часу от часу все ще спалахують зовсім неподалік від Слов'яньска, мають дуже серйозні негативні наслідки для економіки регіону та впливу на неї роботодавців. Тільки один показник: за словами Голови об'єднання організацій роботодавців Донецької області Михайла Цуркана, за період бойових дій кількість профільних організацій роботодавців скоротилася з 14 до 2. Між тим, завдання реінтеграції Донбасу потребують посилення ролі і впливу саме тих, хто керує реальними процесами не тільки в економіці, а й повсякденному житті. Саме на цьому зробив наголос керівник апарату Донецької ОДА Олег Свинаренко. «Ми розраховуємо на досвід і реальну підтримку як з боку ФРУ, так і роботодавців області у вирішенні усього комплексу проблем», - підкреслив він.

donetsk

donetsk1

Треба зауважити, що, незважаючи на труднощі, відновлення економіки та інфраструктури Донеччини триває. Про це свідчать не тільки відмінний стан автомобільних шляхів, вщент зруйнованих під час активних бойових дій 2014-2015 рр., а й збільшення кількості громадян України, які пересвідчилися у «принадах» «русского мира» на тимчасово окупованих територіях і повертаються на український Донбас жити і працювати. Водночас ситуація з занятістю населення та завданням збереження трудових ресурсів – чи не найактуальніша, а тому була предметом детального обговорення під час стратегічної сесії. Як повідомила директор Донецького обласного центру зайнятості Валентина Рибалко, за роки неоголошеної війни кількість претендентів на одне робоче місце скоротилося майже в 7 разів, з 14 до 2, а кількість самих вакансій у січні-жовні 2019 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла лише на 0,6% (з 35,1 тис. од. до 35,4 тис. од.). При цьому станом на 1 листопада 2019 р. 59,1% зареєстрованих безробітних мали вищу, а 33,3% – професійно-технічну освіту. «Тому ми налаштовані на серйозну співпрацю з роботодавцями, - підкреслила Валентина Рибалко. – Думаю, що поруч зі створенням нових робочих місць вони мають займатися підготовкою кваліфікованих кадрів для своїх підприємств ще за школи. І такі приклади вже є».

Своїми міркуваннями з питань збереження й примноження трудових ресурсів та професійної освіти поділилися заступник начальника відділу кадрів і режиму Олександр Надєйкін, заступник виконавчого директора Федерації металургів України Андрій Лукасевич та інші.

Під час стратегічної сесії йшлося про не менш важливі для роботодавців регіону питання, що викликали неабиякий інтерес. Зокрема, щодо основних викликів для бізнесу після завершення мораторію на перевірки контролюючими органами, про які розповіла директор департаменту дерегуляції підприємницької діяльності ФРУ Наталя Гостєва, та проблематику становлення нового ринку електроенергії, з якою підприємців ознайомила експерт Аналітичного центру ФРУ Ольга Кулик.

Зауважимо: стратегічна сесія роботодавців та влади Донеччини – тільки початок роботи ФРУ у новому форматі в цьому регіоні.

 

Ознайомитись із презентацією: Основні виклики для бізнесу після завершення мораторію.

donetsk2

donetsk3

donetsk4

donetsk5

donetsk6

donetsk7

donetsk8

donetsk9

donetsk10

donetsk11