Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

День відкритих дверей Маріупольського МЦЗ: сучасні виклики в сфері зайнятості населення

18 грудня 2019 року Голова Ради Об’єднання організацій роботодавців Донецької області Михайло Цуркан відвідав День відкритих дверей Маріупольського міського центру зайнятості. Привітав керівництво та працівників центру з 29-річчям з дня заснування Державної служби занятості та створення Маріупольського МЦЗ.

Були відмічені плідна співпраця роботодавців Донецької області з міським центром та службою зайнятості, досягнення порозуміння та взаємне бажання досягти єдиної мети - підвищення якості життя маріупольців, їх професіоналізму та цінності на ринку праці.

1

В межах обговорення співпраці за участю заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Захарова С.В. та керівництва Маріупольського МЦЗ були порушені питання занепокоєності масовим відтоком професійних кадрів з України, Донецької області  та, зокрема, міста Маріуполя. Цуркан М.Л. відзначив, що ринку праці сьогодні потрібні гнучкі правила та можливість швидкого реагування на сучасні виклики в сфері зайнятості, професійної кваліфікації, трудових договірних відносин між роботодавцем та робітником.

3

Було зауважено, що сьогодні зміни на ринку праці проходять швидше, ніж зміни у національному законодавстві про працю, зайнятість, професійне навчання. Застаріле, архаїчне законодавство позбавляє працівників можливості підвищувати їх конкурентоспроможність, обирати найбільш комфортні умови трудового договору, а для роботодавців обмежує можливості спрямовувати увесь бюджет на сталий розвиток та навчання своїх працівників, на підвищення статусу та цінності робітничої професії, на мотивацію плідної праці.

Голова Ради ООР Донецької області наголосив - якщо зараз не запустити системну реформу трудового законодавства, наша країна зовсім втратить змогу конкурувати з сусідніми країнами за робітничу силу. Ми втратимо можливість розвитку конкурентоспроможності працівників через навчання протягом всього життя, втратимо професійні знання та спадкоємність для інших поколінь.